UUDISED

Korp! Ugala tähistab sügisel 100. aastapäeva
09.08.2013

Korp! Ugala tähistab 2013. aasta sügisel oma sajandat aastapäeva. Terve aasta vältel toimuvad juubeliüritused kulmineeruvad novembri esimesel nädalavahetusel, mil Tartus toimuvad vennastuspidu ja mitmed teised ametlikud üritused.

Juubelipidustuste raamesse kuuluvad kevadkommerss, volbriöö, suvepäevad, suvekommerss saavad väärika punkti juubelipeoga Tartus 31. oktoober kuni 3. november, millele oodatakse enam kui 300 ugalensist üle terve maailma.

Juubelipidustused avab akadeemiline kontsert „Laulame Eestile!“ Tartu ülikooli aulas, kus esinevad Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor ja Tartu ülikooli kammerkoor ning jazzduo UMA. Spetsiaalselt Ugala juubeliks valmivad kaks kooriteost Ameerika Ühendriikides elavalt noorelt Eesti heliloojalt Jonas Tarmilt ja heliloojalt Timo Steiner. Teoste esmaettekanne toimubki sellel avalikkusele tasuta kontserdil ning kontserdist teeb salvestuse ja ülekande Klassikaraadio.

Korp! Ugala juubelipidustustel toimuvad jumalateenistus Tartu Jaani kirikus ja Vabadussõjas langenute mälestamine Kalevipoja monumendi juures. Akadeemilise pere suurim kokkusaamine leiab aset aga Vanemuise kontserdimajas, kus toimub aastapäevaball, mille peaesinejaks on Eesti Politsei ja Piirivalveameti Big Band (solist Airi Allvee) ja õhtujuhiks Rohke Debelakk.

Korp! Ugala ametlikud ettevõtmised kulmineeruvad laupäevastel koosolekutel Tartu ülikooli aulas, kus toimuvad kontsert-aktus ja pidulik koosolek. Vanemuise kontserdisaalis toimuvale vennastuspeole ehk kommersile oodatakse samal õhtul aga enam kui 400 ugalensist ja külalist teistest sõprusorganisatsioonidest.

Põhjalikult renoveeritud saava Ugala konvendihoones toimuvad juubelipidustuste käigus kunstiprojektid, öised järelpeod, referaadid ja arutelud Ugala käekäigust ja ajaloost ning Ugala konvendis esitletakse ka uhket juubelialbumit.

Korp! Ugala juubeliks valmib album, mille toimetajateks on vil!! Juhani Püttsepp ja Kaarel Antons. Juubelialbum vaatleb Ugala ajalugu oma liikmete ja nende tegude kaudu. Erinevatest kümnenditest astub meie ette must-sini-valget teklit kandnud või kandvaid mehi, kellega saame lähemalt tuttavaks. Teine ajaredel raamatus moodustub Ugala meeste suurtest tegudest.

Korp! Ugala juubeliaastat toetavad ja on suureks abiks juubelipidustuste läbiviimisel ugalensised üle terve maailma, Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium, Tartu linn, Tartu Ülikool, AS A le Coq, AS Premia Foods, OÜ Pagaripoisid, Viljandi teater Ugala, Ameerika Ühendriikide Suursaatkond Eestis, Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, Tartu Ülikooli Kammerkoor jpt.

Korp! Ugala juubelialbum heidab pilgu aastasajasse
15.08.2013

Korp! Ugala juubeliks valmib 100-leheküljeline album, mis vaatleb Ugala ajalugu oma liikmete ja nende tegude kaudu. Uhke juubelialbum pakub lugejale põhjaliku ülevaate sellest, mis Ugala saja aasta jooksul toimunud on ning milliseid tegusid võib leida musta, sinise ja valge värvide tagant.

Albumi toimetajad vilistlased Juhani Püttsepp ja Kaarel Antons pakuvad albumis tutvumiseks ka pilgu ugalensiste suurtele tegudele: Theodor Luts ja tema filmid, Olaf Kopvillem ja tema laulud, Felix Oinas ja rahvaluuleteadus, Arnold Matteus ja tema arhitektitöö – kuni tänapäevaste tegelaste ja nende suurte tegudeni välja.

Eraldi tulevad vaatluse alla Ugala väliskoondised: Saksamaa, Kanada, USA, Austraalia, Rootsi ning sõpruslepinglased lätis, Rootsis ja Soomes. Juubelialbum ei tule niivõrd Ugala ajaloo fakte reastav, vaid püüab ladusas stiilis ülevaadet ja lugemist pakkuda kõigile huvilistele. Fookusesse võetakse ka Ugala konvent kui selline 21. sajandil tema erinevates eluavaldustes: promused, kneipe, kommerss, laulutund, suvepäevad jms. Raamat ilmutab ka neli suurt Ugala ühispilti eri veerandsajandeist.

Juubelialbumit on võimalik tellida ja raamat läheb juubelipidustuste käigus müüki parimatesse raamatupoodidesse. Ettetellijaile maksab album 15 eurot ja juubelipidustustel juba 20 eurot. Ugala-välised isikud võivad ettetellimuse teha aadressile indrekindrek@gmail.com.