Album „Korporatsioon Ugala 100“

Toimetavad ja tekste kirjutavad Kaarel Antons ja Juhani Püttsepp (vastutav toimetaja, juhani@emu.ee)
Maht: 100 lehekülge. Kõvad kaaned. Värviline. Trükiarv 700.
Väljaandja: Korporatsioon Ugala Vilistlaskogu.
Ilmub oktoobris 2013.

Juubelialbum vaatleb Ugala ajalugu oma liikmete ja nende tegude kaudu. Erinevatest kümnenditest astub meie ette must-sini-valget teklit kandnud või kandvaid mehi, kellega saame lähemalt tuttavaks. Näiteks asutajaliige Adalbert Lübeck, 1930. aastate lõpus Tallinna ugalensiste eestvedaja Ants Luik ja tema vend Paul Luik, kauaaegne USA koondise esimees Endel Pool, taasasutaja Andres Kalamees, kuldrebane Urmas Rosenberg jt. Ajaloolise rea lõpetavad vastne värvikandja ning rebaskorpus.

Teine ajaredel raamatus moodustub Ugala meeste suurtest tegudest: Theodor Luts ja tema filmid, Olaf Kopvillem ja tema laulud, Felix Oinas ja kirjandusteadus, Arnold Matteus ja tema arhitektitöö - kuni tänapäevaste tegelaste ja nende suurte tegudeni välja.

Eraldi tulevad vaatluse alla meie väliskoondised: Saksamaa, Kanada, USA, Austraalia, Rootsi; ning sõpruslepinglased. Juubelialbum ei tule niivõrd Ugala ajaloo fakte reastav, vaid püüab ladusas stiilis ülevaadet ja lugemist pakkuda kõigile kaaskodanikele.

Fookusesse võetakse ka Ugala konvent kui selline 21. sajandil tema erinevates eluavaldustes: promused, kneipe, kommerss, laulutund, suvepäevad jms. Raamat ilmutab ka neli suurt Ugala ühispilti eri veerandsajandeist.

TELLI KOHE UHKE JUUBELIALBUM!

Juubelialbumit saab juba täna tellida – palun kirjuta oma albumisoov registreerimislehele ja see sisaldub Sinu repardiarves!
Juubelialbumi hind on 20 €